Czy e-booki i audiobooki mogą zagrozić książce tradycyjnej?
Czy e-booki i audiobooki mogą zagrozić książce tradycyjnej?

Wraz z rozwojem nowych technologii, na rynku czytelniczym, obok publikacji w tradycyjnej wersji papierowej, pojawiły się dwie nowe możliwości – e-booki, czyli wersje cyfrowe oraz audiobooki, czyli książki przeznaczone do słuchania. Dzięki swoim możliwościom szybko rozwinęły się one na rynku i znalazły ogromne grono zwolenników. Wraz ze wzrostem popularności elektronicznych wersji, wśród czytelników coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania, czy są w stanie zagrozić książce tradycyjnej.

czytaj całość »
Rodzicielstwo oczami Boya i Krzywickiej
32.jpg Pisał: „zapobieganie ciąży zmniejszyłoby statystykę dzieciobójstwa; przywiodłoby do bankructwa przemysł utrupiania niemowląt, ocaliłoby od samobójstwa wiele dziewcząt, podniosłoby warunki życia uboższych rodzin, ich kulturalne problemy i potrzeby, dzisiaj równe niemal zeru, gdy wszystko zjada alkohol i wciąż nowe dzieci”.
czytaj całość »
Sekretne życie sów
24.jpg W Polsce występuje 10 gatunków sów. Największą z nich jest puchacz, a najmniejszą – sóweczka. Wszystkie gatunki sów w naszym kraju są objęte ścisłą ochroną.
czytaj całość »
Szkoła poetycka Tuwima i Brzechwy
22.jpg Kto nie zna twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy? Nietrudno zauważyć cechy, które łączą obu pisarzy, więc badacze literatury stworzyli termin „szkoła poetycka Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Tylko czy słusznie?
czytaj całość »
Efekt Mozarta
20.jpg Dzisiaj nie o książkach, ani nie o literaturze. Dzisiaj o innej dziedzinie sztuki: o muzyce. Jak działa muzyka Mozarta? Czy leczy? Czy dzieci słuchające muzyki tego kompozytora naprawdę są bystrzejsze od innych?
czytaj całość »
A dlaczego?
12.jpg Można by nauczyć się całej encyklopedii na pamięć, a i tak nie będzie się znało odpowiedzi na niektóre pytania, np. „a czy można dostać tak dużą gazetę, żeby zawinąć żywego wielbłąda?” albo „dlaczego księżyc jest taki lampowy?”.
czytaj całość »
Literacka podróż
8.jpg Bardzo ważna jest rola rodzica na każdym etapie ścieżki do świadomości literackiej. Rodzic powinien być drogowskazem mądrze kierującym dziecko do kolejnego etapu. Aby świadomie dzieckiem kierować, niezbędna jest znajomość na temat dostępnej literatury, literackich bohaterów, serii, a także wiedza o tym, na jaką literaturę dziecko jest gotowe w zależności od wieku i stopnia rozwoju emocjonalnego.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl