Literacka Nagroda Nobla
Literacka Nagroda Nobla

Kto nie słyszał o Literackiej Nagrodzie Nobla, niech podniesie rękę. Każdy ją zna, prawda? Ale jeżeli zapytamy Was o coś bardziej szczegółowego, nie będzie to już taka bułka z masłem… Dlatego dzisiaj zapraszamy Was w podróż do przeszłości. Zapnijcie pasy, gdyż wskakujemy w wehikuł czasu i cofamy się 123 lata.

czytaj całość »
Mali autorzy wielkich książek
Mali autorzy wielkich książej

Pisanie książek to niełatwe zadanie. Wielu adeptów tej sztuki, co dzień łamie sobie głowę nad manuskryptami, próbując stworzyć dzieło swojego życia. Sprawą od pisania nawet trudniejszą, jest trafić książką do czytelnika i odnieść sukces wydawniczy. Tym większy podziw budzą w nas autorzy, którzy napisali wspaniałe powieści w bardzo młodym wieku.

czytaj całość »
Introligatorstwo: Sztuka Kształtowania Książek
Introligatorstwo: Sztuka Kształtowania Książek

W dzisiejszym świecie, gdzie elektroniczne czytniki zdobywają coraz większą popularność, tym bardziej warto zatrzymać się i docenić tradycyjne formy tworzenia książek. Introligatorstwo odgrywa tu kluczową rolę. Poznajmy więc fascynujący świat zakładów introligatorskich, różnorodnych opraw i maszyn, które sprawiają, że każda książka staje się unikatowym dziełem.

czytaj całość »
Najsłynniejsze księgozbiory polskie
Najsłynniejsze księgozbiory polskie

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się słynnym polskim księgozbiorom. Odkryjemy, jakie losy spotkały zbiory należące kiedyś do słynnych bibliofilów, dowiemy się, gdzie można obejrzeć pierwsze wydanie słynnego dzieła Kopernika i zbadamy tajemnicę zaginionej biblioteki.

czytaj całość »
W świetle kolorowych stron: gwiazdy świata literatury dziecięcej
W świetle kolorowych stron: gwiazdy świata literatury dziecięcej

Świat literatury dla dzieci to miejsce, gdzie słowa stają się magią, a barwne ilustracje przenoszą najmłodszych czytelników w niezwykłe światy. Jednak co się dzieje, gdy słynne postaci ze świata np. filmu czy muzyki, postanawiają podzielić się swoją wyobraźnią z najmłodszymi?

Przeniknijmy do fascynującego świata znanych autorów i celebrytów, którzy zdecydowali się wkroczyć na terytorium literatury dziecięcej.

czytaj całość »
Czy e-booki i audiobooki mogą zagrozić książce tradycyjnej?
Czy e-booki i audiobooki mogą zagrozić książce tradycyjnej?

Wraz z rozwojem nowych technologii, na rynku czytelniczym, obok publikacji w tradycyjnej wersji papierowej, pojawiły się dwie nowe możliwości – e-booki, czyli wersje cyfrowe oraz audiobooki, czyli książki przeznaczone do słuchania. Dzięki swoim możliwościom szybko rozwinęły się one na rynku i znalazły ogromne grono zwolenników. Wraz ze wzrostem popularności elektronicznych wersji, wśród czytelników coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania, czy są w stanie zagrozić książce tradycyjnej.

czytaj całość »
Rodzicielstwo oczami Boya i Krzywickiej
32.jpg Pisał: „zapobieganie ciąży zmniejszyłoby statystykę dzieciobójstwa; przywiodłoby do bankructwa przemysł utrupiania niemowląt, ocaliłoby od samobójstwa wiele dziewcząt, podniosłoby warunki życia uboższych rodzin, ich kulturalne problemy i potrzeby, dzisiaj równe niemal zeru, gdy wszystko zjada alkohol i wciąż nowe dzieci”.
czytaj całość »
Sekretne życie sów
24.jpg W Polsce występuje 10 gatunków sów. Największą z nich jest puchacz, a najmniejszą – sóweczka. Wszystkie gatunki sów w naszym kraju są objęte ścisłą ochroną.
czytaj całość »
Szkoła poetycka Tuwima i Brzechwy
22.jpg Kto nie zna twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy? Nietrudno zauważyć cechy, które łączą obu pisarzy, więc badacze literatury stworzyli termin „szkoła poetycka Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Tylko czy słusznie?
czytaj całość »
Efekt Mozarta
20.jpg Dzisiaj nie o książkach, ani nie o literaturze. Dzisiaj o innej dziedzinie sztuki: o muzyce. Jak działa muzyka Mozarta? Czy leczy? Czy dzieci słuchające muzyki tego kompozytora naprawdę są bystrzejsze od innych?
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl