W świetle kolorowych stron: gwiazdy świata literatury dziecięcej
W świetle kolorowych stron: gwiazdy świata literatury dziecięcej

Świat literatury dla dzieci to miejsce, gdzie słowa stają się magią, a barwne ilustracje przenoszą najmłodszych czytelników w niezwykłe światy. Jednak co się dzieje, gdy słynne postaci ze świata np. filmu czy muzyki, postanawiają podzielić się swoją wyobraźnią z najmłodszymi? Przeniknijmy do fascynującego świata znanych autorów i celebrytów, którzy zdecydowali się wkroczyć na terytorium literatury dziecięcej.

Jamie Lee Curtis: ikona filmowa zanurzająca się w literackie przygody

Jamie Lee Curtis, niekwestionowana królowa horroru, odniosła sukces nie tylko jako aktorka, ale również jako autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Jej charyzma i zdolności artystyczne sprawiły, że stała się postacią uwielbianą zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Książki dla dzieci: "Today I Feel Silly" (1998), "Big Words for Little People" (2008) i inne

Curtis zaczęła swoją przygodę z literaturą dziecięcą od bestsellera "Today I Feel Silly", w którym z humorem przedstawia różne emocje i nastroje dziecka. Jej kolejne książki, takie jak "Big Words for Little People", wprowadzają dzieci w świat trudnych słów i ich znaczeń. Twórczość Curtis cieszy się dużym uznaniem za umiejętne poruszanie tematów ważnych dla rozwoju dzieci.

„Naprawdę miło mi było przeczytać tę wciągającą książkę o nastrojach. Rymowanie sprawia, że czytanie jest zabawne, a jednocześnie identyfikuje wiele różnych uczuć, których dziecko może doświadczać z dnia na dzień, a nawet z chwili na chwilę. Kolorowe ilustracje wprowadzają w nastrój fantazji.”

(o „Today I Feel Silly”)

„Ta książka uczy nowych, trudnych słów i sprawia, że jest to świetna zabawa. Te krótkie wiersze/opowiadania są zabawne w czytaniu i słuchaniu dzięki humorystycznym szczegółom i ilustracjom. Ilustracje są jasne, a zabawne wizualizacje pomagają dzieciom nawiązać głębsze powiązania ze znaczeniami słów.” (o „Big Words for Little People” )

Will Smith: od ekranu filmowego do stron dla najmłodszych

Will Smith, ikona kina akcji i komedii, zyskał międzynarodową sławę dzięki swoim zdolnościom aktorskim i charyzmie. Jego wielostronne talenty przeniosły się także na pole literatury dziecięcej.

Książka dla dzieci: "Just the Two of Us" (2001)

W 2001 roku, Smith wydał książkę "Just the Two of Us", będącą adaptacją tekstu jednego ze swoich przebojów muzycznych. Książka ta, pełna serdecznych ilustracji, opowiada o więzi między ojcem a synem. Recenzje podkreślają, że książka nie tylko bawi, ale także porusza głębokie i ważne tematy rodziny.

„Napisana przez celebrytę Willa Smitha książka opowiada o miłości ojca do syna. Pokazuje podróż, jaką wspólnie przechodzą, gdy młody chłopiec dorasta. Ilustracje są wspaniałe i angażują uczniów przez całą książkę.”

 

Madonna: królowa popu, mistrzyni literatury dziecięcej

Madonna, niekwestionowana królowa popu, zaskoczyła świat swoim wielowymiarowym talentem. Oprócz zdolności muzycznych, aktorskich i przedsiębiorczych, artystka ta zdobyła uznanie jako autorka literatury dziecięcej.

Książka dla dzieci: „The English Roses” (2003)

Madonna zadebiutowała jako autorka w 2003 roku z książką „The English Roses”, opowiadającą o przygodach pięciu przyjaciółek. Powieść moralizatorska, w której poruszany jest temat zazdrości wśród dzieci. Książka odniosła ogromny sukces, a Madonna kontynuowała swoją przygodę z literaturą dla dzieci, tworząc kolejne powieści dla najmłodszych.

„Ta książka jest świetną lekturą dla każdego, od młodych czytelników po dorosłych. Przesłanie jest jasne, i jasne czego Madonna chce, żeby ludzie z niej wynieśli. Chociaż ta książka jest trochę długa dla wczesnego czytelnika, uważam, że należy ona do jednej z dłuższych historii dla dzieci, którą warto przeczytać młodym czytelnikom. Ilustruje morał, z którym wszyscy musimy się mierzyć każdego dnia w zabawny i pełen życia sposób.”

Piotr Rubik: harmonia dźwięków i słów

Piotr Rubik, wybitny polski kompozytor i pianista, to nie tylko artysta o wielkim talencie muzycznym, ale również autor książki dla dzieci. Jego kreatywność i wrażliwość artystyczna przenoszą się na literackie pole, gdzie dzieli się nie tylko muzyką, ale także magicznymi opowieściami.

Książka dla dzieci: „Bajki z zielonego lasu” (2014)

Pełne humoru bajki stanowią niezapomnianą rozrywkę dla czytelników w każdym wieku. Główna bohaterka mieszkająca w lesie, wraz ze swoim przyjacielem kameleonem, rozwiązują zagadki. W tych barwnych opowieściach, począwszy od żartobliwych sytuacji po zdumiewające zwroty akcji, Rubik łączy wspaniałą harmonię słów z melodyjnym rytmem przygód. Dzieci i dorośli będą mieć okazję odnaleźć się w magicznym świecie bohaterów, gdzie uczucia, przyjaźń i dowcip mieszały się w jedną niezwykle atrakcyjną mieszankę.

„Bajki są zabawne, pełne humoru sytuacyjnego, który rozbawi nawet dorosłych i dziecięcego ciepła. Łączą się ze sobą w logiczną całość, która „zmusza” dziecko do uważnego słuchania i łączenia ze sobą faktów. Pięknie wydana i ilustrowana. Wizyty w Zielonym Lesie były naszym ulubionym rytuałem wieczornym”

Maja Popieralska: zielona podróż

Maja Popielarska, dziennikarka telewizyjna. Na początku pracowała jako prezenterka pogody, obecnie jest znana głównie z programu telewizyjnego o pielęgnacji roślin i projektowaniu ogrodów.

Książka dla dzieci: „Mania, mała ogrodniczka” (2015)

Książka otwiera drzwi do fascynującego świata ogrodnictwa, dowodząc, że każdy może stać się małym ogrodnikiem. Główna bohaterka, Mania, przenosi nas w pełną barw i zapachów podróż, gdzie uczymy się razem z nią, jak siać, sadzić i pielęgnować rośliny. Książka wzbogacona jest nie tylko pięknymi ilustracjami roślin, ale także schematami, poradami i ciekawostkami, które czynią ją nie tylko wspaniałą lekturą, a także praktycznym przewodnikiem dla małych ogrodników.

„Na pewno jest to fajna przygoda dla początkujących małych ogrodników, dzieci zabierane są w podróż razem z Manią i odkrywają tajemnice ogrodu. Wszystko zostaje przekazane tak by zachęcić do zakładania własnych ogródków.”

Oto tylko kilku z wielu znanych twórców, którzy postanowili podzielić się swoją kreatywnością z najmłodszymi czytelnikami. Ich książki dla dzieci nie tylko zdobywają uznanie, ale także otwierają nowe światy i inspirują do rozmów o ważnych wartościach. Warto zgłębić te barwne strony literatury dziecięcej, gdzie świat słów spotyka się z magią osobistości ze świata rozrywki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl