Pożegnanie ze żłobkiem
Pożegnanie ze żłobkiem

Kto jest gotowy na nowe przygody Antka i Antosi? Kto nie mógł się doczekać, aby poznać dalsze losy naszych bohaterów?

czytaj całość »
Rola edytora w wydawnictwie
Rola edytora w wydawnictwie

Praca edytora tekstu to ważna i często niedoceniana rola w procesie publikacji materiałów pisanych. Edytor nie tylko poprawia błędy ortograficzne i gramatyczne, ale również wprowadza istotne zmiany w treści, które mogą wpłynąć na ostateczną jakość tekstu. W tym wpisie na bloga przyjrzymy się, jak wygląda praca edytora, jakie są jego zadania i na ile może zmienić tekst, aby zasłużyć na miano współautora.

czytaj całość »
Książkowe propozycje na Dzień Dziecka
Książkowe propozycje na Dzień Dziecka

Nasze wydawnictwo przygotowało kilka propozycji, które staną się idealnym podarunkiem dla Waszych pociech. Książki te, nie tylko zapewniają dobrą zabawę dzieciom i rodzicom, są starannie i piękne przygotowane, ale przede wszystkim uczą drobnych ważnych rzeczy! Dobry prezent to taki, który nie zanudzi i nie stanie się... Wtopą... Dlatego przybywamy z pomocą.

czytaj całość »
Dzień Mamy
Dzień Mamy

Mamy maj! Ale wiecie co jest najpiękniejsze w tym miesiącu?

Nadchodzący Dzień Mamy!

czytaj całość »
Jak to się wszystko zaczęło?
Jak to się wszystko zaczęło?

Ostatnio dostaję dużo pytań o to, jak to się stało, że założyłam własne wydawnictwo. Otóż prawda jest taka, że zamknęłam oczy i skoczyłam.

czytaj całość »
Rodzicielstwo oczami Boya i Krzywickiej
32.jpg Pisał: „zapobieganie ciąży zmniejszyłoby statystykę dzieciobójstwa; przywiodłoby do bankructwa przemysł utrupiania niemowląt, ocaliłoby od samobójstwa wiele dziewcząt, podniosłoby warunki życia uboższych rodzin, ich kulturalne problemy i potrzeby, dzisiaj równe niemal zeru, gdy wszystko zjada alkohol i wciąż nowe dzieci”.
czytaj całość »
Sekretne życie sów
24.jpg W Polsce występuje 10 gatunków sów. Największą z nich jest puchacz, a najmniejszą – sóweczka. Wszystkie gatunki sów w naszym kraju są objęte ścisłą ochroną.
czytaj całość »
Szkoła poetycka Tuwima i Brzechwy
22.jpg Kto nie zna twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy? Nietrudno zauważyć cechy, które łączą obu pisarzy, więc badacze literatury stworzyli termin „szkoła poetycka Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Tylko czy słusznie?
czytaj całość »
Efekt Mozarta
20.jpg Dzisiaj nie o książkach, ani nie o literaturze. Dzisiaj o innej dziedzinie sztuki: o muzyce. Jak działa muzyka Mozarta? Czy leczy? Czy dzieci słuchające muzyki tego kompozytora naprawdę są bystrzejsze od innych?
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl