Zastanawialiście się co wpływa na funkcjonowanie rynku wydawniczego oraz jego zróżnicowanie? W dzisiejszym wpisie weźmiemy ten temat pod lupę!
Bardzo ważną rolę gra marketing – dobra reklama oraz marketing szeptany – gdy dana książka spodoba się rodzicowi, z pewnością poleci ją innym.
Na pewno wiele razy słyszeliście o różnych nagrodach w dziedzinie literatury – od Nobla po Pulitzera. A czy zastanawiliście się, jak to wygląda w świecie najmłodszych? W końcu większość z nas w dzieciństwie zanurzała się w książkach. Coś, co ma w sobie tyle mocy, zasługuje na uznanie, prawda? No właśnie, więc dzisiaj trochę o tym porozmawiamy.
Dzisiaj opowiemy Wam o niezwykłym świecie dźwięków. Porozmawiamy o fonetyce i fonologii. Fonetyka – jest to dział językoznawstwa zajmujący się opisem zjawisk, które towarzyszą wypowiadaniu słów, skupia się na procesie tworzenia dźwięków przez narząd mowy, opisie i klasyfikacji głosek. Pojęcie fonetyka najprościej można wytłumaczyć jako naukę o wymowie.
Tryb rozkazujący – brzmi nieco groźnie, prawda? W końcu nikt z nas nie lubi rozkazów, nakazów, zakazów… Ale to tylko pozorne wrażenia związane z tym trybem! Używamy go na co dzień, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Tak naprawdę służy nie tylko do wydawania poleceń – możemy nim subtelnie wyrażać emocje, życzenia i prośby.
Pożegnanie ze żłobkiem jest trudne zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Ważne jest więc to, aby przygotować najmłodszych na tą zmianę. Pomóc w tym może nasza książka “Antek i Antosia. Tydzień przed... Pożegnaniem ze żłobkiem”!
Kto nie słyszał o Literackiej Nagrodzie Nobla, niech podniesie rękę. Każdy ją zna, prawda? Ale jeżeli zapytamy Was o coś bardziej szczegółowego, nie będzie to już taka bułka z masłem… Dlatego dzisiaj zapraszamy Was w podróż do przeszłości. Zapnijcie pasy, gdyż wskakujemy w wehikuł czasu i cofamy się 123 lata.
Pisanie książek to niełatwe zadanie. Wielu adeptów tej sztuki, co dzień łamie sobie głowę nad manuskryptami, próbując stworzyć dzieło swojego życia. Sprawą od pisania nawet trudniejszą, jest trafić książką do czytelnika i odnieść sukces wydawniczy. Tym większy podziw budzą w nas autorzy, którzy napisali wspaniałe powieści w bardzo młodym wieku.
W dzisiejszym świecie, gdzie elektroniczne czytniki zdobywają coraz większą popularność, tym bardziej warto zatrzymać się i docenić tradycyjne formy tworzenia książek. Introligatorstwo odgrywa tu kluczową rolę. Poznajmy więc fascynujący świat zakładów introligatorskich, różnorodnych opraw i maszyn, które sprawiają, że każda książka staje się unikatowym dziełem.
W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się słynnym polskim księgozbiorom. Odkryjemy, jakie losy spotkały zbiory należące kiedyś do słynnych bibliofilów, dowiemy się, gdzie można obejrzeć pierwsze wydanie słynnego dzieła Kopernika i zbadamy tajemnicę zaginionej biblioteki.
Świat literatury dla dzieci to miejsce, gdzie słowa stają się magią, a barwne ilustracje przenoszą najmłodszych czytelników w niezwykłe światy. Jednak co się dzieje, gdy słynne postaci ze świata np. filmu czy muzyki, postanawiają podzielić się swoją wyobraźnią z najmłodszymi?
Przeniknijmy do fascynującego świata znanych autorów i celebrytów, którzy zdecydowali się wkroczyć na terytorium literatury dziecięcej.
Wraz z rozwojem nowych technologii, na rynku czytelniczym, obok publikacji w tradycyjnej wersji papierowej, pojawiły się dwie nowe możliwości – e-booki, czyli wersje cyfrowe oraz audiobooki, czyli książki przeznaczone do słuchania. Dzięki swoim możliwościom szybko rozwinęły się one na rynku i znalazły ogromne grono zwolenników. Wraz ze wzrostem popularności elektronicznych wersji, wśród czytelników coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania, czy są w stanie zagrozić książce tradycyjnej.
Rynek wydawniczy książek dziecięcych w Polsce mimo, że w Polsce swój początek ma dopiero na przestrzeni XIX i XX wieku, posiada bogatą historię. Jak to się zaczęło?
Kto jest gotowy na nowe przygody Antka i Antosi? Kto nie mógł się doczekać, aby poznać dalsze losy naszych bohaterów?
Praca edytora tekstu to ważna i często niedoceniana rola w procesie publikacji materiałów pisanych. Edytor nie tylko poprawia błędy ortograficzne i gramatyczne, ale również wprowadza istotne zmiany w treści, które mogą wpłynąć na ostateczną jakość tekstu. W tym wpisie na bloga przyjrzymy się, jak wygląda praca edytora, jakie są jego zadania i na ile może zmienić tekst, aby zasłużyć na miano współautora.
Nasze wydawnictwo przygotowało kilka propozycji, które staną się idealnym podarunkiem dla Waszych pociech. Książki te, nie tylko zapewniają dobrą zabawę dzieciom i rodzicom, są starannie i piękne przygotowane, ale przede wszystkim uczą drobnych ważnych rzeczy! Dobry prezent to taki, który nie zanudzi i nie stanie się... Wtopą... Dlatego przybywamy z pomocą.
Mamy maj! Ale wiecie co jest najpiękniejsze w tym miesiącu?
Nadchodzący Dzień Mamy!
Ostatnio dostaję dużo pytań o to, jak to się stało, że założyłam własne wydawnictwo. Otóż prawda jest taka, że zamknęłam oczy i skoczyłam.